Piątek


OBECNIE NIE ODBYWAJĄ SIĘ ŻADNE SZACHOWE TURNIEJE PIĄTKOWE


Zajęcia do ustalenia


    TURNIEJ PIĄTKOWY ZGŁOSZONY DO FIDE (5.09 - 3.10 2014)

W dniach 5 września - 3 października 2014 r rozegrano Piątkowy Turniej klasyczny zgłoszony do FIDE. >> Wyniki << na stronie chessarbiter.com

 


Zima w Mieście 2013 w sali turniejowej PZSzach


W czasie ferii zimowych Fundacja „Szachy w szkołach” przeprowadziła zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od poniedziałku 4 do piątku 8 lutego 2013) w siedzibie Polskiego Związku Szachowego w Al. Jerozolimskich 49 w Warszawie w godzinach 11.00-15.00 (wejście od ulicy). Zajęcia przeznaczone były dla dzieci i młodzieży do II kategorii szachowej włącznie. Zajęcia przewidziano dla dwóch grup: początkującej i zaawansowanej.

Udział w zajęciach był bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Zapisy będą prowadzono mailowo pod adresem fundacjaSWS@googlemail.com, lub telefonicznie pod numerem 693 420 777 - IM Krystian Kuźmicz.


I Turniej Kloca w PZSzach - wyniki


8 Turniej Szachów Fischera - 20.04.0212 - wyniki


Turniej Piątkowy Blitz - 13.04.2012 - Wyniki


06.04.2012- Wielki Piątek, turnieju nie ma.


7 Turniej Szachów Fischera 30.03.2012 - Wyniki


Turniej Piątkowy - Blitz 23.03.2012 - wyniki


W trakcie trwania 69. Enea Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz 64. Budimex Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet turnieje piątkowe były odwołane, a kibice skupiali się na kibicowaniu rozgrywkom.


Turniej Piątkowy - Blitz 10.02.2012 - wyniki


Turniej piątkowy - Szachy Fischera(6) 03.02.2012 - wyniki


Turniej piątkowy - Blitz 27.01.2012 - wyniki


Turniej piątkowy - Szachy Fischera(5) 20.01.2012 - wyniki


Turniej piątkowy - Szachy Fischera(4) 2-12-2011,  Wyniki  yes


14 Piątkowy Turniej blitza (5') - 21 października 2011: Wyniki


W piątek, 14 października odbył się 3-ci już turniej szachów Fischera! Ta odmiana szachów spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez warszawskich szachistów, mamy nadzieję, że i tym razem zgromadzi dużą liczbę uczestników. Wyniki


13 Piątkowy Turniej blitza (5') - 7 października 2011: - Wyniki


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do drugiego spotkania z Arcymistrzem Bartoszem Soćko. Bartosz po nieudanej wyprawie na Puchar Świata do Chanty-Mansyjska znakomicie spisał się na II Zjeździe Ekstraligi, gdzie wygrał wszystkie 3 partie i zaprezentuje wszystkim swój zwycięski pojedynek z Arcymistrzem Pawłem Czarnotą. Bartosz otwarty jest także na wszelkie pytania, także te dotyczące Pucharu Świata.

Bartosz Soćko na Ekstralidze. Fot. Michał Paździora

 

 

Po prelekcji odbędzie się krótki turniej. Po wielu sugestiach, powrócimy do Szachów Fischera.

Już teraz można się zapisywać!

3 Piątkowy Turniej Szachów Fischera (3'+2'') 16 września 2011: Wyniki


8 Piątkowy Turniej blitza (5') 9 września 2011:  Wyniki


7 Piątkowy Turniej blitza (5') 2 września 2011:  Wyniki


6 Piątkowy Turniej blitza (5') 19 sierpnia 2011:  Wyniki


4 Piątkowy Turniej blitza (5') 15 lipca 2011:  Wyniki


3 piątkowy Turniej blitza (5') - 8-07-2011Wyniki


 

Wydarzenie specjalne w siedzibie PZSZach!

Klub PZSzach zyskuje na popularności!

W ostatni piątek siedziba PZSzachu dosłownie pękała w szwach. Spotkanie z arcymistrzem Bartoszem Soćko przyciągnęło spore grono szachistów. Wydarzenie było wyjątkowe, gdyż nieczęsto się zdarza, by polski zawodnik zostawił w pokonanym polu tak wybitnego gracza i to czarnym kolorem.

Po wykładzie rozegrano 2 turniej szachów Fischera. Ta odmiana szachów zyskuje nowych zwolenników. W szacha Fischera szanse są wyrównane, nawet silniejsi zawodnicy, obeznani w otwarciach, tutaj tracą swoją początkową przewagę. Turniej ( już tradycyjnie) wygrał GM Mateusz Bartel. Monika Soćko tym razem była lepsza od męża! Wyniki można znaleźć na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2609/final_standings&7.html

 


W piątek 1 Lipca 2011 roku zapraszamy na spotkanie ze znanym polskim arcymistrzem, członkiem Kadry Narodowej, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski i zawodnika nr. 2 polskich szachów:

 

Jak pokonałem Magnusa Carlsena.

Opowiada Arcymistrz Bartosz Soćko

 

Bartosz jest jedynym polskim arcymistrzem, który w długiej partii pokonał ten niezwykły talent światowych szachów, przez wielu uznawanego za najlepszego zawodnika świata, porównywanego do największych mistrzów naszej dyscypliny: Bobbiego Fischera i Garriego Kasparowa. Partia z fachowym komentarzem przedstawiona zostanie na dużym ekranie zapewniając komfortowe warunki do obserwacji ten niezwykle interesującej parti!

 


A w piatkowe popołudnia w klubie się działo:

17 czerwca gościliśmy w klubie aktualnego Mistrza Polski arcymistrza Mateusza Bartla, który przedstawił na dużym ekranie i skomentował specjalnie dla publiczności swoją bardzo interesującą partię z Michałem Krasenkowem graną na Ekstralidze w 2010 roku. Mateusz przybliżył niuanse przyjętego Gambitu Hetmańskiego, czy wariantu Merańskiego i możliwe płynne przejścia z jednych otwarć do innych i siłę zastosowań podobnych "tricków" w partii szachowej. Natępnie w logiczny sposób przedstawił rozwój gry i przejście do nastęnych faz partii.

Mateusz próbował skłonić uważnych słuchaczy do interakcji, odpowiadanie na pytania, zadawanie własnych. Aktywnymi uczestnikami byli zarówno utytułowani gracze tacy jak Kacper Piorun, Arek Leniart, oraz pasjonaci szachowi Olga Zajkowska czy Robert Krasiewicz.

Mamy nadzieję, że ta lekcja przyda się wszystkim zgromadzonym i zachęcamy do przybywania do naszej siedziby na następne spotkania! Informacje będą podawane na naszej stronie, prosimy także o aktywny udział na facebooku.

Po wykładzie część słuchaczy przystąpiła do pierwszego turnieju szachów Fischera. W sumie wystąpiło 13 graczy, a pełne wyniki można znaleźć na chessarbitrze: strona turnieju

Wydaje się, że szachy Fischera przypadły do gustu uczestnikom. Znaczna przewaga w przygotowaniu debiutowym, jaką mają silni zawodnicy, w tej dyscyplinie szachów nie ma kompletnie znaczenia i każdy może wygrać z każdym! Szczególnie interesująca i zaskakująca jest roszada, często król robiąc ruch przez 5 pól robi "krótką roszadę"! zupełnie zmieniając charakter pozycji.


10 Czerwca odbył się pierwszy turniej szachów błyskawicznych w nowej siedzibie Polskiego Związku Szachowego!

Na starcie stanęło 24 zawodników. Ilość, być może nie jest imponująca, jednak tym razem ilość poszła w jakość. Na starcie stanęło 4 arcymistrzów i 6 innych utytułowanych graczy. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł arcymistrz Mateusz Bartel. Cieszy występ  Iwety Rajlich, która po urodzeniu synka miała dłuższy rozbrat z szachami. Mamy nadzieję, że także turnieje "Pezetszachowe" dołożą swoją cegiełkę do jej powrotu do szachów!

Wyniki turnieju można znaleźć w poniższym linku:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2331/

 

 

 

W następnych tygodniach planowane są wykłady naszych arcymistrzów między innymi: Mateusza Bartla, Bartosza Soćko i Michała Olszewskiego.